MČR Svatohorský Downtown 2019 – Příbram

Informace pro diváky

3. ročníku Svatohorského Downtownu je za dveřmi. „Změna oproti loňsku je hlavně ve zkrácení trati – konečně jste se dočkali a letos vám odpustíme finální dupací pasáž.“

Bezpečnost

Celá trať bude „omlíkována“ – vyznačena bezpečnostní páskou. Na trati budou přítomni traťový komisaři, jejichž slovo je v tento den „svaté“. Žádáme všechny návštěvníky, aby byli pozorní a dbali jejich pokynů, stejně tak jako pokynů pro zákaz vstupu a dbali zvýšené obezřetnosti.

Dojde také ke křížení diváků/chodců a trati. V ideálním případě proto trať překračujte na vyznačených místech a se zvýšenou opatrností. Pokud uslyšíte pískání, tak to značí blížícího se jezdce na trati. V případě zranění jezdců nebo diváků je zajištěn průjezd sanitky podél celé trati. Pokud bude sanitka v akci, tak vás žádáme o zajištění průjezdu. Na trati budou také připraveny 3 týmy zdravotníků.

Orientační plánek a časový harmonogram

Základní stanoviště

Podél trati budou 2 hlavní místa, na kterých bude soustředěno zázemí pro diváky, občerstvení, posezení, stánky, dj stage, adrenalinové vyžití, stánek s registrací a další zastávky:

  • Václavské náměstí – horní část Pražské ulice
  • Svatá Hora

Více informací o stáncích a jejich rozmístění naleznete níže.

Fanzóny

Kromě těchto míst budou určeny a doporučeny fanzóny. Ty jsou situovány na atraktivní místa na trati, odkud budou mít diváci pohodlný a bezpečný výhled na jezdce, skoky a průběh závodu. Zde upozorňujeme (stejně tak jako po celé trati) na zvýšenou opatrnost a sledování trati, aby nedošlo ke zranění:

  • Svatá Hora – start
  • Svatohorský sad
  • Náměstí Dr. Josefa Theurera (pod průmyslovou školou)
  • Václavské náměstí – horní část Pražské ulice
  • dolní část Pražské ulice – cíl

Program dne

Vše odstartuje ve 11.45, kdy začnou oficiální tréninky. Od této doby bude trať patřit pouze jezdcům. V 14.30 je v plánu start kvalifikačních jízd. Po nich bude následovat finále a okolo 18.00 vše vyvrcholí finálovými jízdami.

Během celého závodu budou diváky bavit speakers na 2 hlavních místech a s nimi budou hrát DJs. Až na několik málo míst je možno projít v blízkosti trati od startu až k cíli a vidět jezdce v akci. Kromě kol vás dále bude bavit:

  • SPECIALIZED FREESTYLE CONTEST – 17:45
  • After párty v klubu No.1

Každá pořádná akce musíme mít pořádnou afterpárty a Svatohorský Downtown 2019 není výjimkou! After se bude konat v klubu No.1 a můžete se těšit na několik DJs, kteří zahrají sety z oblíbených elektro žánrů.

After párty Informace k dopravním omezením a k omezením MHD

Dne 08. 06. 2019 od 08:00 h – 22:00 h, z důvodu konání akce „MČR DOWNTOWN Příbram 2019“ – sjezd na kolech ze Svaté Hory na náměstí T. G. Masaryka, dojde Příbrami k následujícím dopravním opatřením:

Uzavřené komunikace: Svatohorská alej, náměstí Dr. Josefa Theurera, Mariánské údolí, Na Valešince, Lázeňská, Střelecká, Václavské náměstí, Pražská, Pivovarská, Palackého, V Brance, Dlouhá

Omezení provozu MHD MHD Linka 6A – od 10:30 h nebude obsluhována autobusová zastávka „Příbram, Svatá Hora areál“. Bude ukončena na autobusové zastávce „Příbram, Svatá Hora“ v ulici Balbínova.

Otázky a odpovědi

viz FAQ

Pokud jste na něco nenašli odpověď, tak pište na info@cowarna.cz nebo volejte na 601 127 200. Jsme k dispozici.