Svatohorský Downtown 2017 – Příbram

Informace pro diváky

„Svatohorský Downtown se blíží mílovými kroky. Stejně tak finišují přípravy trati a ruku v ruce s tratí také doprovodný program, vyžití a zábava určená pro diváky.“

Bezpečnost

Celá trať bude „omlíkována“ – vyznačena bezpečnostní páskou. Na trati budou přítomni traťový komisaři, jejichž slovo je v tento den „svaté“. Žádáme všechny návštěvníky, aby byli pozorní a dbali jejich pokynů, stejně tak jako pokynů pro zákaz vstupu a dbali zvýšené obezřetnosti.

Dojde také ke křížení diváků/chodců a trati. V ideálním případě proto trať překračujte na vyznačených místech a se zvýšenou opatrností. Pokud uslyšíte pískání, tak to značí blížícího se jezdce na trati. V případě zranění jezdců nebo diváků je zajištěn průjezd sanitky podél celé trati. Pokud bude sanitka v akci, tak vás žádáme o zajištění průjezdu. Na trati budou také připraveny 3 týmy zdravotníků.

Orientační plánek a časový harmonogram

Základní stanoviště

Podél trati budou 3 hlavní místa, na kterých bude soustředěno zázemí pro diváky, občerstvení, posezení, stánky, dj stage, adrenalinové vyžití, ale také kadeřnictví, stánek s registrací a další zastávky:

 • Náměstí T.G.M.
 • Václavské náměstí – horní část Pražské ulice
 • Svatá Hora

Více informací o stáncích a jejich rozmístění naleznete níže.

Fanzóny

Kromě těchto míst budou určeny a doporučeny fanzóny. Ty jsou situovány na atraktivní místa na trati, odkud budou mít diváci pohodlný a bezpečný výhled na jezdce, skoky a průběh závodu. Zde upozorňujeme (stejně tak jako po celé trati) na zvýšenou opatrnost a sledování trati, aby nedošlo ke zranění:

 • Svatá Hora – start
 • Svatohorský sad
 • Náměstí Dr. Josefa Theurera (pod průmyslovou školou)
 • Gymnázium Walfdorf – areál
 • Václavské náměstí – horní část Pražské ulice
 • Jiráskovy Sady – nadchod
 • Náměstí TGM – cíl

Program dne

Vše odstartuje ve 12.00, kdy začnou oficiální tréninky. Od této doby bude trať patřit pouze jezdcům. V 14.30 je v plánu start kvalifikačních jízd. Po nich bude následovat finále a okolo 18.00 vše vyvrcholí superfinálovými jízdami.

Během celého závodu budou diváky bavit speakers na 3 hlavních místech a s nimi budou hrát DJs. Až na několik málo míst je možno projít v blízkosti trati od startu až k cíli a vidět jezdce v akci. Kromě kol vás dále bude bavit:

 • Grafitty Jam – 14.00 – 16.00
 • U-rampa – exhibice + instruktáž pro začínající jezdce / děti – 16.00 – 18.00
 • Stánky – Benetton, Grunt, RedBull, Jagermaister, Vazárna, SkiBike, Wheelabrator a další
 • Fotomaster – fotokoutek, ve kterém si můžete pořídit tématickou fotku na památku s bikerskými rekvizitami

After párty

Každá pořádná akce musíme mít pořádnou afterpárty a Svatohorský Downtown není výjimkou! After se bude konat v klubu Šachta (za restaurací Švejk) a můžete se těšit na několik DJs, kteří zahrají sety z oblíbených elektro žánrů. Představí se oblíbený a v DnB kovaný DJ Meli, hiphopově laděný Dj Public a Lynx, ale také matadoři DJ Robo a legenda DJ Duff.

After párty Informace k dopravním omezením a k omezením MHD

Dne 03.06.2017 od 08:00 h – 22:00 h, z důvodu konání akce „DOWNTOWN Příbram 2017“ – sjezd na kolech ze Svaté Hory na náměstí T. G. Masaryka, dojde Příbrami k následujícím dopravním opatřením:

Uzavřené komunikace: Svatohorská alej, náměstí Dr. Josefa Theurera, Hornická, Ondrákova, Hornické náměstí, Spojovací, Mariánské údolí, Na Valešince, Lázeňská, Střelecká, Václavské náměstí, Pražská, Pivovarská, Palackého, V Brance, Dlouhá, náměstí T. G. Masaryka

Omezení provozu MHD MHD Linka 6A – od 10:30 h nebude obsluhována autobusová zastávka „Příbram, Svatá Hora areál“. Bude ukončena na autobusové zastávce „Příbram, Svatá Hora“ v ulici Balbínova.

Turistický vláček nebude v provozu.

Otázky a odpovědi

viz FAQ

Pokud jste na něco nenašli odpověď, tak pište na info@cowarna.cz nebo volejte na 777 494 416. Jsme k dispozici.